راه اندازی و بهره برداری

بهره برداری
ارائه خدمات بهره برداری متناسب ، زیربنای ایجاد ارزش افزوده برای هر مجموعه ای می باشد. با بروز موقعیت های دشوار ، اهمیت مدیریت بهره برداری یک مجموعه افزایش می یابد . گروه مشاوران راژمان گستران با اتکا بر دانش فنی در حوزه‌های مهندسی، مدیریت، منابع انسانی و راهبری واحد های غذا و نوشیدنی به ارائه خدمات بهره برداری در این حوزه پرداخته است . 
خدمات مشاوره بهره برداری شامل موارد ذیل میگردد :
1 - آموزش منابع انسانی
2 -  به روز نمودن منو غذا و نوشیدنی
3 -  تعریف یا باز بینی اسناد کاست کنترل
4 -  کالیبراسیون تجهیزات پخت و تولید
5 - تعریف مجدد طرح بهره برداری  
​​​​​​​در این مرحله ابتدا اقدام به عارضه یابی از موارد ذکر شده می گردد و سپس بر اساس نقاط قوت و ضعف موجود آموزش های لازم به منابع انسانی داده می شود . خدمات مشاوره در این مرحله بیشتر به روند کارکرد مجموعه تمرکز دارد و بر اساس طرح تعریف شده اقدام به بهینه سازی این روند می نماید.  


راه اندازی ، طراحی ، سمپل ، پخت و طعم سازی منو
تهیه و پخت اولیه غذا در محل پروژه توسط کارشناسان و مشاوران گروه راژمان گستران در چارچوب قیمت تمام
شده از اهمیت بالایی برخوردار است. این خدمات در محورهای ذیل ارائه می گردد: تهیه، پخت آزمایشی غذا
جهت سمپل و تست غذا اصلاح طعم و مزه غذا با توجه به سمپل و تست غذا تهیه و تدوین رسیپی کارت
جهت آموزش تئوری و عملی پخت غذا​​​​​
شخصی سازی منو
تعریف و یا بازبینی منو های مورد نیاز برای دپارتمان غذا و نوشیدنی  را بر اساس طرح اولیه و بنا بر نیاز های تعریف شده شخصی سازی منو می نامیم  شخصی سازی ( Customize ) امری ضروری برای تعریف ارائه سرویس و خدمات می باشد . هدف از انجام این کار همگام سازی بر اساس ذائقه بازار هدف تعریف شده بر اساس طرح مفهومی مجموعه  می باشد . این امر باعث ایجاد هارمونی در ارائه خدمات می گردد . برای مثال یک بوتیک هتل با طرح مفهومی ایرانی اسلامی را در نظر بگیرید که برای فضای کافی شاپ متمم آن که در رستوران ناهار خوری واقع گردیده  باید یک منو طراحی شود . بدیهی است با توجه به معماری طرح و منو غذا ایرانی ، منو نوشیدنی ، ظروف و نحوه ارائه آن باید با طرح اولیه همخوانی داشته باشد ، لذا منو پیشنهادی شامل انواع نوشیدنی اصیل ایرانی نظیر انواع شربت ها ، انواع دوغ ها با طعم و غلظت متفاوت و نیز انواع چای و دمنوش با در نظر گرفتن طبع ذاتی آنها می باشد . ارائه یک منو متنوع از انواع میلک شیک و ماکتیل به همراه نوشیدنی های گازدار مرسوم هیچ گونه هارمونی و سنخیتی با منو و فضا نداشته فلذا باعث کاهش تمایل میهمانان به ثبت سفارش از این منو خواهد شد 

صفحه اصلی
بازگشت به خدمات