بازسازی و بهسازی

در اغلب دپارتمان های غذا و نوشیدنی به علت حفظ مشتریان قدیم و جذب نمودن مشتریان جدید علاوه بر برخورد مناسب و کیفیت غذا و نوشیدنی میبایست به شرایط ظاهری ، تاسیسات و تجهیزات این دپارتمان ها توجه شود چرا که دپارتمان غذا و نوشیدنی در مراکز خدماتی مانند هتل ها گاهاً جزی مکان هایی به حساب می آیند که 24 ساعته در حال فعالیتند و در صورتی که در بازسازی این واحد ها سهل انگاری شود خیلی زود فرسوده خواهند شد . پس به منظور حفظ مشتریان و مساعد ماندن شرایط ظاهری و داخلی این اماکن بهتر است بازسازی و نوسازی دپارتمان های غذا و نوشیدنی مورد توجه قرار گیرد . خدمات مشاوره در این مرحله معمولا به دلیل
1 - عدم چیدمان صحیح تجهیزات
2 - عدم تعریف فضا های خدماتی مطابق با طرح بهره برداری
3 - رفع مشکلات شناسایی شده قبلی
4 - سرویس‌دهی بهتر و بالا بردن راندمان کاری
5 -  کم کردن نیروی انسانی
7 -  همگام بودن با تجهیزات روز دنیا
​​​​​​​به سازی به منظور تعریف مجدد کاربری فضاها و یا نیز به روز رسانی تجهیزات قدیمی به منظور بالا بردن سطح راندمان کار تعریف می گردد . این به روز رسانی نیازمند چیدمان مجدد و تعریف میزان مصارف برق و مکانیک می باشد . عارضه یابی تاسیسات برق و مکانیک نظیر بازبینی کارکرد هود ها ، هواساز ها ، فاضلاب ها و همچنین آب مصرفی دپارتمان غذا نوشیدنی درهتل از پیش نیاز های این مرحله می باشد .

استاندارد سازی و اتقای کیفیت
ارائه خدمات و محصولات از پیش تعریف شده ، قانونمند ، با کیفیت مطلوب که مورد پذیرش عموم می باشد را استانداردسازی نامند برخی از اهداف استانداردهایی را که گروه مشاوران راژمان گستران در پی تحقق آن میباشند :
1 -  ایجاد نظم
2 -  ارتقاء کیفیت
3 -  یکسان‌سازی و یکنواخت نمودن محصول
4 -  تسهیل ارتباطات از طریق ایجاد یک‌زبان مشترک
5 -  ایجاد رقابت سازنده، کمک به مقررات گرایی و اعتباربخشی
6 -  کاهش مشکلات و گرفتاری‌ها در ارائه خدمات
7 -  ایجاد اعتماد و اطمینان در مشتریان و تضمین ایمنی و سلامت آن‌ها
گروه مشاوران راژمان گستران تمام تلاش خود را معطوف آن نموده است که با ارائه خدمات نوین، بر اساس استانداردهای ملی و بین‌المللی خدمات بی‌نظیری را به دپارتمان غذا و نوشیدنی واحد های گردشگری ارائه نماید.

صفحه اصلی
بازگشت به خدمات